.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

СЕМПРИНТАВОЛА ТОРТЕЛИНИ РИКОТА И СПАНАК 250ГР

SKU: 05030074
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =35.6ДЕН

115 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Тортелони со сирење и спанаќ 250гр
Тестенина:тврдо пченично брашно дурум,пастеризирани свежи јајца (20% од тестото,14% од целиот производ). Полнење:презла (пченично брашно тип 0,вода,маст,сол), рикота сирење (27% од полнењето, 7% од целиот производ) (сурутка, млеко, регулатор на киселост: Е330), растителни масти,сурутка,сол,спанаќ (5% од полнењето, 1,7% од целиот производ), пармезан,компиров скроб,зачини,ароми,конзерванс:Е202,регулатор на киселост:Е330. Содржи глутен,млеко и јајца.
Означен на амбалажата
Да се чува на ладно и суво место.По отворањето да се чува во ладилник и да се употреби најмногу за 3 дена.
Нуово фастифицио италиано - Италија
Ст-Компани дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*