.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ТЕО КОНЗЕРВА МАЧЕ ГОВЕДСКО 415 ГР.

SKU: 09080128
Достапност: На залиха
54 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Комплетна влажна храна во сос за возрасни мачки,богата со говедско месо.

45% месо и животински деривати(14% говедско месо),екстракт од растителни протеини, минерални материи.Адитиви - хранливи адитиви / 1кг витамин А 1300 IU ,витамин Д 160 IU, витамин Е 16мг, цинк сулфат монохидрат, 40мг, манган сулфат монохидрат 4 мг, бакар сулфат пентахидрат. 3.5мг железо сулфат пентахидрат.35мг таурин 450мг. Не содржи конзерванси ниту вештачки бои.Аналитички составни делови - Сирови протеини 8.0% Сирови влакна 0.4%, Сирови масти и масла 4.5%,Сиров пепел 2.5%, Влага 81.0%.

Рок на употреба: 1440 дена

Производот треба да се чува на суво и ладно место

PUPIL Foods

Нимекс доо Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*