.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

РОСА ГАЗИРАНА 0.5 Л

SKU: 08060341
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =5.2ДЕН

26 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Природна минерална газирана вода која содржи калциум. Извор Вода – Хомоље, Нересница, Република Србија.
Состав:1 литар вода содржи: Сув остаток на 180°C 858mg/l; Калциум(Ca2+) 244mg/l; Магнезиум (Мg2+) 19,6mg/l; Натриум (Na+) 50mg/l; Калиум (К+) 6,14mg/l; Бикарбонати (HCO3-) 963,8mg/l; Хлориди (Cl-) 14,4mg/l; Сулфати (SO42-) 9,1mg/l; Јаглероден диоксид (CO2) min.3000mg/l.
Рок на употреба:означен на пакувањето
Начин на чување:на суво и ладно место
Производител:Хомоље, Нересница, Република Србија
Увозник/Дистрибутер:ПИВАРА СКОПЈЕ АД

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*