.
Menu Close

РИСЕС КОЛАЧИ СО ПУТЕР КИКИРИКИ 42 ГР

SKU: 07112784
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =154.76ДЕН

65 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки:Какао фантастичен слој (52%), шеќер, какао путер, обезмастено млеко во прав, какао маса, млечна маст, емулгатори (соја лецитин, E476), путер од кикирики (48%) (шеќер од кикирики, декстроза, сол, антиоксиданс (E319), регулатор на киселост (E330).Да се чува на ладно и суво.

Нутритивни вредности на 100 гр:

Енергија 2112 Kj/ 521 kcal

Масти 29 гр

Заситени масти 11 гр

Јаглехидрати 56 гр

Од кои шеќери 52 гр

Протеини 11 гр

Сол 0,8 гр

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*