.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

РИСЕС КОЛАЧИ БЕЛИ 39.5 ГР

SKU: 07112787
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =215.19ДЕН

85 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки:
Школка со вкус на бело чоколадо (52%): шеќер, растително масло (дланка, палмово кернел, шеа, сончоглед и/или масло од шафран), обезмастено млеко во прав, цврст гликозен сируп, лактоза (млеко), емулгатори, соја лецитин (E322), полиглицерол полирицинолеат (Е476), ванилин, ароматичен вкус.

Крем со путер од кикирики (48%): шеќер, декстроза, сол, антиоксиданс, tbhq (E319).

Чувајте го ладно и суво.

Алергени: содржи млеко, соја и јаткасти плодови

Нутритивни вредности на 100 гр:

Енергија 2291 Kj/ 549 kcal
Масти 31 гр
Заситени масти 11 гр
Јаглехидрати 54 гр
Од кои шеќери 45 гр
Протеини 12 гр
Сол 0,95 гр

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*