.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ПЛАЗМА КОЦКА СО БЕЛО ЧОКОЛАДО 130 ГР

SKU: 07160465
Достапност: На залиха
85 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Вафла-производ со крем од Плазма (20%) и крем од кокос (20%),прелиен со бело чоколадо и поросен со парчиња од Плазма кекс (7%)
Бело чоколадо 41% (шеќер,какао-путер,полномасно млеко во прав,емулгатор соја лецитин,арома),пченично брашно,растителна маст (палма),шеќер,обезмастено млеко во прав,сурутка во прав,кокос брашно 2%,путер,соино брашно,мед,емулгаор оја лецитин,сол,средство за нараснување:натриум-хидрогенкарбонат,декстроза,ароми.Може да содржи лешник и семе од сусам.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Концерн Бамби А.Д. Србија
Кола Дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*