.
Menu Close

ВИТАЛИА КОЛАЧЕ ПРОБ. ПУТЕР КИКИРИКИ 55ГР

SKU: 07010259
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =81.82ДЕН

45 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Пробиотско колаче со млечен какао прелив, путер со кикирики и јаткасто овошје
Состав: Овесни снегулки 50%, прелив од млечен какао крем 15% (засладувач:малтитол, обрано млеко во прав, палмино масло, какао маса, емулгатор: соја лецитин), олигофруктозен сируп, омекнувач: глицерол, сорбитол, палмино масло, масло од канола, путер од кикирики 4%, растителни влакна, јаткасто овошје 1,5% (орев, лешник), пробиотски микс, емулгатор: соја лецитин, арома, готварска сол, боја карамел Е150а. Содржи глутен, млеко, кикирики, јаткасто овошје и соја. Може да содржи траги од сусам, останато јаткасто овошје и кикирики
Рок на употреба:Означено на амбалажата
Начин на чување:Да се чува добро затворено на ладно и суво место на температура од 15-20 степени целзиусови
Производител:Виталиа Никола ДОО
Увозник/Дистрибутер:Нелт СТ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*