.
Menu Close

++МИЛКА ЧОКО ДЕСЕРТ ПОРТОКАЛ 147 ГР

SKU: 07020367
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =60.54ДЕН

89 ден
Овој производ има минимално количество од 1

МЕК БИСКВИТ СО ЖЕЛЕ СО ВКУС НА ПОРТОКАЛИ (52%) ПРЕЛЕАН СО МЛЕЧНО ЧОКОЛАДО СО АЛПСКО МЛЕКО (15%)
ШЕЌЕР, ГЛИКОЗНО-ФРУКТОЗЕН СИРУП, ПЧЕНИЧНО БРАШНО, ТЕЧНИ ЦЕЛИ ЈАЈЦА, ВОДА, КАКАО-ПУТЕР, ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, КОМПИРОВ СКРОБ, КАКАО МАСА, ХИДРОСКОПНИ СРЕДСТВА (ГЛИЦЕРОЛ), СУРУТКА ВО ПРАВ (ОД МЛЕКО), МАСЛО ОД РЕПКА, МЛЕЧНА МАСТ, РЕГУЛАТОРИ НА КИСЕЛОСТ (ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА, ЈАБОЛКОВА КИСЕЛИНА, НАТРИУМ ЦИТРАТ), КОНЦЕНТРИРАН СОК ОД ПОРТОКАЛИ 0,55%, АГЕНСИ ЗА ЖЕЛАТИЗИРАЊЕ (ПЕКТИНИ), МЕШАВИНА ОД ОВОШЈЕ ВО ПРОМЕНЛИВ СООДНОС (ГРЕЈПФРУТ, АНАНАС, ЛИМОН), АРОМИ, ЕМУЛГАТОРИ (СОЈА ЛЕЦИТИН, Е476, Е471), ПАСТА ОД ЛЕШНИЦИ, СОЛ, МАЛТОДЕКСТРИН, АГЕНСИ ЗА НАРАСНУВАЊЕ (АМОНИУМ КАРБОНАТИ), БОИ (КАРОТЕНИ), СТАБИЛИЗАТОРИ (ГУАР ГУМА), АНТИОКСИДАНТ (АСКОРБИНСКА КИСЕЛИНА). МЛЕЧНАТА ЧОКОЛАДА СОДРЖИ: КАКАО ДЕЛОВИ МИН. 30%.
183 ДЕНА
ДА СЕ ЧУВА НА СУВО И СТУДЕНО МЕСТО.
MONDELEZ POLSKA PRODUCTION SP. Z O.O., MAZOWIECKA 5, 09-100 PŁOŃSK, ПОЛСКА
ТД НЕЛТ СТ ДООЕЛ, УЛ.32 БР.20,1041 ИЛИНДЕН

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*