.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

++ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ТОСТ РЖАН 350Г

SKU: 05050098
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =14.29ДЕН

63 ден
Овој производ има минимално количество од 1

СПЕЦИЈАЛЕН ВИД НА ЛЕБ (ТОСТ) СО ПРОДОЛЖЕНА СВЕЖИНА, НА ПАРЧИЊА
ПЧЕНИЧНО БРАШНО (42,8%), ВОДА, ИНТЕГРАЛНО ПЧЕНИЧНО БРАШНО (16,6%), ’РЖАНО БРАШНО (6,7%), ДЕКСТРОЗА, КВАСЕЦ, РАСТИТЕЛНА МАСТ (ПАЛМИНА МАСТ), МАЛТОЗНО ’РЖАНО БРАШНО, ПЧЕНИЧЕН ГЛУТЕН, СОЛ, ЕМУЛГАТОР: МОНО- И ДИГЛИЦЕРИДИ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ: НАТРИУМ ДИАЦЕТАТ, АНТИОКСИДАНТ: АСКОРБИНСКА КИСЕЛИНА
2 ДЕНА
НА СУВО И СТУДЕНО МЕСТО
ЖИТО ЛУКС АД СКОПЈЕ
ЖИТО ЛУКС АД СКОПЈЕ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*