.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

++ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ТОСТ МИКС 350Г

SKU: 05050100
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =14.29ДЕН

65 ден
Овој производ има минимално количество од 1

СПЕЦИЈАЛЕН ВИД НА ЛЕБ (ТОСТ) СО ПРОДОЛЖЕНА СВЕЖИНА, НА ПАРЧИЊА
ПЧЕНИЧНО БРАШНО (46%), ВОДА, ИНТЕГРАЛНО ПЧЕНИЧНО БРАШНО (11%), МЕШАВИНА ОД БРАШНА И ЗРНА (ИНТЕГРАЛНО ПЧЕНИЧНО, ПЧЕНКАРНО, ’РЖАНО И ПЧЕНИЧНО БРАШНО, ПЧЕНИЧНИ ТРИЦИ, ОВЕСНИ, ’РЖАНИ И ПЧЕНИЧНИ СНЕГУЛКИ, СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ, ЛЕНЕНО СЕМЕ, ЗРНА ОД СОЈА, ДУРУМ ПЧЕНИЧНО БРАШНО, МАЛТОЗНО ЈАЧМЕНОВО БРАШНО, СЕМКИ ОД ТИКВА, СЕМЕ ОД АФИОН, АРОМА, БОЈА: ОБИЧЕН КАРАМЕЛ) (10%), ДЕКСТРОЗА, КВАСЕЦ, ПЧЕНИЧЕН ГЛУТЕН, РАСТИТЕЛНА МАСТ (ПАЛМИНА МАСТ), СОЛ, ЕМУЛГАТОР: МОНО- И ДИГЛИЦЕРИДИ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ: НАТРИУМ ДИАЦЕТАТ, АНТИОКСИДАНТ: АСКОРБИНСКА КИСЕЛИНА.
21 ДЕН
НА СУВО И СТУДЕНО МЕСТО
ЖИТО ЛУКС АД СКОПЈЕ
ЖИТО ЛУКС АД СКОПЈЕ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*