.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

++ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ТОСТ ИНТЕГРАЛЕН 350Г

SKU: 05050099
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =14.29ДЕН

63 ден
Овој производ има минимално количество од 1

СПЕЦИЈАЛЕН ВИД НА ЛЕБ (ТОСТ) СО ПРОДОЛЖЕНА СВЕЖИНА, НА ПАРЧИЊА
ПЧЕНИЧНО БРАШНО (31%), ИНТЕГРАЛНО ПЧЕНИЧНО БРАШНО (30%), ВОДА, МЕШАВИНА ОД ОБРАБОТЕНИ ЗРНА (МАЛТОЗНА ПЧЕНИЦА, ПЧЕНИЧНО БРАШНО, ПЧЕНИЧНИ ТРИЦИ, ПЧЕНИЧНИ СНЕГУЛКИ, МАЛТОЗЕН ЈАЧМЕН) (5%), ДЕКСТРОЗА, КВАСЕЦ, ПЧЕНИЧЕН ГЛУТЕН, РАСТИТЕЛНА МАСТ (ПАЛМИНА МАСТ), СОЛ, 'РЖАН МАЛТОЗЕН ЕКСТРАКТ, ЕМУЛГАТОР: МОНО- И ДИГЛИЦЕРИДИ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ: НАТРИУМ ДИАЦЕТАТ, АНТИОКСИДАНТ: АСКОРБИНСКА КИСЕЛИНА
21 ДЕН
НА СУВО И СТУДЕНО МЕСТО
ЖИТО ЛУКС АД СКОПЈЕ
ЖИТО ЛУКС АД СКОПЈЕ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*