.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ХАЈНЕКЕН 0.0% БЕЗ АЛКОХОЛ ЛИМ.0.33Л

SKU: 02220219
Достапност: На залиха
43 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

СВЕТЛО БЕЗАЛКОХОЛНО ПИВО ∙ СОСТОЈКИ: ВОДА, ЈАЧМЕНОВ СЛАД, ПРИРОДНА АРОМА, ЕКСТРАКТ ОД ХМЕЉ ∙ НЕТО-КОЛИЧИНА: 330ML ∙ ПАСТЕРИЗИРАНО ∙ ЕКСТРАКТ 5,3% ∙ АЛКОХОЛ 0.0% VOL ∙ ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМНО И ЛАДНО МЕСТО, ЗАШТИТЕНО ОД ЗАМРЗНУВАЊЕ И ДИРЕКТНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА ∙ УПОТРЕБЛИВО ДО: ОЗНАЧЕНО НА ДНОТО ОД ЛИМЕНКАТА

 

СОСТОЈКИ: ВОДА, ЈАЧМЕНОВ СЛАД, ПРИРОДНА АРОМА, ЕКСТРАКТ ОД ХМЕЉ ∙ЕНЕРГЕТСКА ВРЕДНОСТ: 89KJ/21KCAL ВО 100ML

УПОТРЕБЛИВО ДО: ОЗНАЧЕНО НА ДНОТО ОД ЛИМЕНКАТА     

ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМНО И ЛАДНО МЕСТО, ЗАШТИТЕНО ОД ЗАМРЗНУВАЊЕ И ДИРЕКТНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА    

ПОЛНЕТО ПОД НАДЗОР НА HEINEKEN ПИВАРНИЦА АД, АМСТЕРДАМ, ХОЛАНДИЈА ∙ ПРОИЗВЕДУВА И ПОЛНИ PIVOVARNA LAŠKO UNION D.O.O, PIVOVARNIŠKA ULICA 2, 1000 LJUBLJANA, SLOVENIA ∙

УВЕЗЕНО ОД РЕПУБЛИКА СЛОВЕНИЈА ∙ УВОЗНИК: ПИВАРА СКОПЈЕ АД, УЛ. 808 БР.12, 1000 СКОПЈЕ, Р.СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*