.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ТОППИТС АЛУМИНИУМСКА ФОЛИЈА 20М

SKU: 32110284
Достапност: На залиха
92 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Топпитс Алуминиумска Фолија 20м безбедно ја заштитува вашата храна од губење на својот вкус и хранливите материи. Благодарение на силната структура, оваа фолија е особено отпорна од кинење итоплина. Погодна за готвење, печење, скара, за свежо чување и замрзнување. 100% може да се рециклира. Не чувајте кисела или солена храна во алуминиумската фолијаи да не доаѓа во допир со метални послужавници бидејќи тоа би можело да доведе до оштетување на фолијата. Не е погодна за микробанова печка.
Алуминиумска Фолија
неограничен
Да се чува на суво место подалеку од дирекна сончева светлина
Мелитта Група Германија
Новатекс Дооел, ул.Скупи 1а бр.13, Скопје, РСМ. Тел: 02/3097-153.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*