.
Menu Close

ТАКИС ЧИПС КУЕСО ВУЛКАНО 90 ГР

SKU: 05081135
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =410ДЕН

369 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки: пченкарно брашно, растително масло, зачини (малтодекстрин, јодизирана сол, зајакнат вкус (Е621), пченкарен скроб, чили пипер, лимонска киселина (Е330), природни и идентични вкусови (соја, млеко и јајца), кромид во прав , растително масло, лук во прав, есенција и билки, вештачки бои *: (жолта FCF E110, црвена E129, блескаво сина FCF E 133, декстроза, средство за зацврстување (E341), екстракт од квасец, шеќер, емулгатор (E414), антиоксиданс E321, E320 и E319, навлажнувач (E1520)

Нутритивни вредности (на 100 g):

енергија 2092 kJ/500 kcal,

масти 28,6 g (од кои заситени масти 7,1 g),

јаглени хидрати 60,7 g (од кои шеќери 3,6 g),

протеини 7,1 g,

сол 3,7 g.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*