.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

СУТАШ МЛЕКО 3.2 % MM 1Л

SKU: 11010268
Достапност: На залиха
55 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

ПАСТЕРИЗИРАНО КРАВЈО МЛЕКО
ТРАЈНО UHT СТЕРИЛИЗИРАНО И ХОМОГЕНИЗИРАНО КРАВЈО МЛЕКО СО 3.2% МЛЕЧНА МАСТ. СОДРЖИ МИНИМУМ 3.2% МЛЕЧНА МАСТ. СОДРЗИ НАЈМАЛКУ 8.2% СУВА МЕТРИЈА БЕЗ МАСТ.
5 МЕСЕЦИ
НА СОБНА ТЕМПЕРАТУРА. ПО ОТВОРАЊЕТО ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМПЕРАТУРА ОД 0ОC ДО +6ОC И ДА СЕ ИСКОРИСТИ ВО РОК ОД ТРИ ДЕНА.
ЕВРО МЛЕКАРА ДООЕЛ СКОПЈЕ
ЕВРО МЛЕКАРА ДООЕЛ СКОПЈЕ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*