.
Menu Close

СТАРБАКС ВАНИЛА ЛАТЕ ПРЕМИУМ 21.5ГР

SKU: 03220542
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =186.05ДЕН

40 ден
Овој производ има минимално количество од 1

СТАРБАКС ВАНИЛА ЛАТЕ ПРЕМИУМ МЕШАВИНА ЗА КАФЕ 21.5 ГР

Starbucks® Vanilla Latte Premium мешавина за кафе со мазен млечен вкус и ванила ноти• Соединето со полуобезмастено млеко и арома на ванила. Подготвено од 100% Арабика висококвалитетни зрна кафе. Уживајте во вашето STARBUCKS кафе и дома.Инспирирани од класичниот Starbucks® Vanilla Latte, го подготвивме овој пијалок со богат вкус и кремаста тестура користејќи висококвалитетни 100% зрна кафе Арабика. Уживајте дома со Vanilla Latte, кој стручно ги спојува вкусот на ванила и млекото и го зголемува задоволството од пиењето со кадифено чувство на крем.Логоата на STARBUCKS® и Starbucks® се користат под лиценцата доделена на Нестле. Препораки за употреба:1) Истурете една ќесичка во шолјата. 2) Додадете 180 мл топла вода. Почекајте 30 секунди пред да ја истурите врелата вода.Идеалната температура на водата треба да биде 85C.3)Убаво измешајте и уживајте во кафето. Состојки: Шеќер, полуобезмастено млеко во прав (38,4%), инстант кафе (7,1%), гликозен сируп, обезмастено млеко во прав (3,5%), лактоза (млечен производ), стабилизатори (дикалиум фосфат, тринатриум цитрат), млечна маст, ситно мелено кафе, природна арома (ванилин). Предупредување за алергени: Може да содржи пченица (глутен). Начин на складирање:Да се чува на суво и ладно место. Нутритивни вредности (за 100 гр./мл).: Енергетска вредност (kcal):45,0, Енергетска вредност (kЈ): 191,0, Масти (g): 1,2, Заситени масти(g):0,7, Јаглени хидрати(g): 7,2, Шеќер(g): 6,8,  Влакна (g): 0,3, Протеини(g): 1,4,Сол(g): 0,06. Регистарски број: TR 16 K 000243. Нето (g/ml): 21. Потекло: ТУРКИЈЕ. Оператор /Производител/Увозник /Дистрибутер: НЕСТЛЕ ТУРКИЈЕ ГИДА САН. А.Ш. Увозник:Рамсторе Македонија ДОО, Ул. Св. Кирил и Методиј бр.13, Скопје. Рок на употреба: означен на амбалажата.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*