.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ПОПОВ МЕРЛОТ ВРШНИК 0.75Л

SKU: 02110512
Достапност: На залиха
295 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Црвено суво вино со контролирано и гарантирано потекло (ВКГП) од тиквешкиот вински регион, произведено од мерло.
Се карактеризира со рубин црвена боја, со интензивни ароми на зрели црвени овошки и дискретни ноти на каранфилче. Вино со меки танини и кадифена структура. 13% алкохол
неограничен
од 5 до 22 степени
Винарија ПОПОВ
Вин Арт,Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*