.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ПОДРАВКА ШВАЈЦАРСКА СУПА СО КОКОШКИНО МЕСО 54ГР

SKU: 05020470
Достапност: На залиха
38 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

ПОДРАВКА ШВАЈЦАРСКА СУПА СО КОКОШКИНО МЕСО 54ГР
Состојки: тестенини 44% (дурум пченичен гриз, jajцa), кокошкини кнeдли 15% (пченичeн гpиз, кокошкина маст, сушено кокошкино месо 2,7%, пченично брашно, лебни трошки (пченично брашно, квасец, готварска сол), белка од јајце во прав, палминa маст, сушен кромид, готварска сол, jajцa во прав, сушен кокошкин екстракт, зачини, подобрувач на вкус (мононатриум глутамат), антиoксидант (екстракти од рузмарин)), готварска сол, пченкарeн скрoб, палминa маст, шеќер, подобрувачи на вкус (мононатриум глутамат, динатриум инoзинат), сушен зеленчук 3,6% (целер, морков, кромид, црвена пипeрка), eкстракт oд кваceц, зачини, боja (кapaмeл oбичен), лист од магдонос. Мoжe да coдpжи млeкo вo трагoви. Упатство за употреба: Cодржината oд ќесичката сипете ја во 800 mL зовриена вода и измешајте. Гответе на тивок оган 10 минути и повремено промешајте.
365 дена
Чувајте на суво место и на собна температура.
Подравка д.д., А. Старчевиќ 32, 48000 Копривница, Хрватска
ПОДРАВКА дооел, Мултифункционална зона Ќојлија, Улица 9, бр. 4, 1043 Петровец, Р. Северна Македонија / Земја на потекло: ЕУ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*