.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ПЛАЗМА СТИКСИ КИКИРИКИ И КАРАМЕЛА 120 ГР

SKU: 07020827
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =74.17ДЕН

99 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Бисквит со вкус на лешник прелиен со млечно чоколадо  65%, поросен со парчиња од солени кикирики
Состав:млечно чоколадо 65% (шеќер, какао маса, полномасно млеко во прав, какао путер, сурутка во прав, растителна маст(палма, шеа, сал, манго), млечна маст, емулгатори: соја лецитин, Е476, арома ванилин, 27% какао делови.Содржи растителни масти како додаток на какао-путер, пченично брашно,  шеќер, соино брашно, растителна маст(палма), мед, декстроза, сурутка во прав, обезмастено млеко во прав, средство за нараснување (амониум карбонати, натриум карбонати),карамела(млеко) 0,2%, сол, емулгатор соја лецитин, витамини : витамин Ц, ниацин, ,витамин Б6,тиамин, антиоксидант калиум метабисулфит,арома. Може да содржи лешник, семе од сусам и кикирики.
Рок на употреба:365дена
Начин на чување:суво место
Производител:Бамби А.Д Пожаревац
Увозник/Дистрибутер:КОЛА ДООЕЛ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*