.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ПАУ ПАТРОЛ ЧИКО САПРАЈЗ ЈАЈЦЕ СО ИГРАЧКА 20ГР

SKU: 07112799
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =245ДЕН

49 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Какао и млечен намаз со крцкав ориз
Состојки:Шеќер, хидрогенизирано растително масло (палмово масло), сурутка во прав(млеко), обезмастено млеко во прав, ориз(7%) какао во прав (3%), пченично брашно, лешник (1,3%), емулгатори(соја лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми, пченкарен скроб, калциум карбонат
Предупредување за алергени: Во однос на алергените, видете ги состојките со здебелени букви. Може да содржи кикиритки и други јаткасти плодови.
Рок на употреба:ЛОТ бројот и нето тежината се испечатени на пакувањето
Начин на чување:Да се чува на суво и ладно место, подалеку од сончева светлина. ЛОТ бројот и рокот на употреба се втиснати на капачето.
Произведено во Туркије.
Увозник/Дистрибутер:Рамсторе Македонија ДОО, ул. Св. Кирил и Методиј бр.13 Скопје, Р. Северна Македонија Тел. 02/3178-030

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*