.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ДЕО СПРЕЈ ФРЕШ 150МЛ.

SKU: 35010092
Достапност: На залиха
182 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

ДЕЗОДОРАНС - УПОТРЕБА: ДА СЕ ДРЖИ НА РАСТОЈАНИЕ ОД 15 ЦМ ОД ПАЗУВИТЕ И ДА СЕ ПРСКА
BUTANE, ALCOHOL DENAT, ISOBUTANE, PROPANE, PARFUM, BUTYLOCTANOIC ACID, ,ETHYL PHENYLBUTANOL, MARIS LIMUS EXTRACT, OSTREA SHELL EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA OIL, OCTYLDODECANOL, AQUA, PROPYLENE GLYCOL, LINALOOL, CITRONELLOL, BENZYL ALCOHOL, LIMONENE, ALPHA_ISOMETHLY INONE, GERANIOL
УПОТРЕБЛИВО 30 МЕСЕЦИ ОД ДАТУМОТ НА ПРОИЗВОДСТВО.
ВНИМАНИЕ: ИСКЛУЧИТЕЛНО ЗАПАЛИВ СПРЕЈ. АМБАЛАЖАТА Е ПОД ПРИТИСОК И МОЖЕ ДА ЕКСПЛОДИРА НА ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ. ДА СЕ ЧУВА ПОДАЛЕКУ ОД ИЗВОРИ НА ТОПЛИНА И ДРУГИ ЗАПАЛИВИ ИЗВОРИ. ДА НЕ СЕ ПУШИ. ДА НЕ СЕ ПРСКА ВО ОГАН ИЛИ НА ВЖЕШТЕНИ МАТЕРИЈАЛИ. ДА НЕ СЕ ПРОДУПЧУВА И ДА НЕ СЕ ГОРИ ДУРИ И КОГА Е ПРАЗНА. ДА СЕ ЧУВА ПОДАЛЕКУ ОД СОНЧЕВИ ЗРАЦИ И ТЕМПЕРАТУРА НАД 50°С. САМО ПРАЗНАТА АМБАЛАЖА МОЖЕ ДА СЕ РЕЦИКЛИРА. ДА СЕ КОРИСТИ ИСКЛУЧИВО ЗА ГОРЕНАВЕДЕНАТА НАМЕНА. ДА НЕ СЕ НАНЕСУВА НА ИРИТИРАНА ИЛИ РАЗРАНЕТА КОЖА. ДА СЕ ИЗБЕГНУВА ПРЕКУМЕРНО НАНЕСУВАЊЕ И ДИРЕКТНО ВДИШУВАЊЕ. ДА СЕ ЧУВА ВОН ДОФАТ НА ДЕЦА.
BEIERSDORF
АТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ Д.О.О. СКОПЈЕ, УЛ. ШАР ПЛАНИНА БР.6, 1000 СКОПЈЕ,ТЕЛ. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од РОСА 1.5Л

РОСА 1.5Л

29 ден
Слика од БЕЈБИ КЕАР ВЛАЖНИ МАРАМИЦИ КАМИЛИЦИ 72/1

БЕЈБИ КЕАР ВЛАЖНИ МАРАМИЦИ КАМИЛИЦИ 72/1

72 ден
Слика од БУЧЕН КОЗЈАК ЈОГУРТ 3.2% MM 1Л

БУЧЕН КОЗЈАК ЈОГУРТ 3.2% MM 1Л

59 ден
Слика од БАНАНИ КГ (Р)

БАНАНИ КГ (Р)

51 ден