.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА БАЛСАМ ЗА ПОСЛЕ БРИЧЕЊЕ СЕНЗИТ.КУЛ 100 МЛ

SKU: 34120065
Достапност: На залиха
415 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Балсамот за после бричење без алкохол* ја смирува и ја лади кожата после бричењето, без чувство на пецкање. Формулата со камилица и екстракт од морска трева не е масна и брзо се впива. Моментно ги смирува иритациите на кожата, давајќи ѝ пријатно чувство на свежина после бричењето. ДЕРМАТОЛОШКИ Е ДОКАЖАНО ДЕКА ИМ ОДГОВАРА НА МАЖИТЕ СО ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА. Да се избегнува делот околу очите.* без етил алкохол
Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Fucus Vesiculosus Extract, Menthoxypropanediol, Glycine Soja Oil, Tapioca Starch, Triceteareth-4 Phosphate, Sodium Carbomer, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Piroctone Olamine, BHT, Linalool, Limonene, Geraniol, Parfum
Употребливо 30 месеци од датумот на производство.
Да се чува на суво место, пдалеку од дирекна сончева светлина
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*