.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НЕСТЛЕ ЛИОН КИКИРИКИ 40 ГР.

SKU: 07042069
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =62.5ДЕН

36 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Чоколаден бар
Гликозо-фруктозен сируп,пржени кикиритки,шеќер,растителни масла (палмино,шеа,палмини семки),згуснато засладено млеко (млеко,шеќер),пченично брашно,сурутка во прав,малтодестрин,какао прав со смалени масти (2,4%),сол,обезмастено млеко во прав,емулгатори (лецитин,полиглицерол полирицинолеат)пченичен скроб,природна арома на кикиритки,природна арома,агенс за нараснување (натриумхидроген крбонат),карамелизиран шеќер,згуснувач (карагенан).Може да содржи јаткасто овошје и соја.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво место,заштитено од извор на топлина.
НЕСТЛЕ ПОЛСКА
Алма-М Нестле

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*