.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НЕОПЛАНТА ПИЛЕШКИ ГРАДИ ПИПЕРКА 350ГР

SKU: 13500771
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =48.29ДЕН

169 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Конзерва од месо во парчиња
Состав:Пилешко филе 47%, вода, пиперка 7%, скроб, кујнска сол, протеини на
соја, згуснувач: карагенан; стабилизатори: дифосфати, полифосфати; регулатори на киселост: трифосфати;
антиоксиданс: натријум изоаскорбат; природно ароматична супстанца, хидролизирани растителни протеини
(соја), конзерванс: натриум нитрит. БЕЗ ГЛУТЕН. Производот може да содржи траги од протеини на млеко.
Содржина на протеини од месо во производ мин. 12%; на вкупни протеини мин. 13%; на колаген во протеини
од месо макс. 10%; вкупна содржина на вода макс. 85%.
Рок на употреба:100 дена
Начин на чување:Да се чува на температура од 0°C до +4°C и по отварањето
Производител:Неопланта ДОО
Увозник/Дистрибутер:Нелт СТ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*