.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

М ТААН АЛВА СО KAKAO 500 ГР

SKU: 07080291
Достапност: На залиха
129 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

ТААН Е ТЕЧНА КРЕМАСТА ФОРМА НА ИЗЛУПЕН, ИСПЕЧЕН И ВО МЕЛНИЦА СОМЕЛЕН СУСАМ. ПРЕТСТАВУВА ИЗВОР НА ВЛАКНА И ПРОТЕИНИ. МАСЛОТО КОЕ СЕ СОЗДАВА ВО ГОРНИОТ ДЕЛ ОД ТААНОТ Е РЕЗУЛТАТ НА ПРИРОДЕН ПРОЦЕС.
ТААН (54%), (СОДРЖИ СУСАМ), ШЕЌЕР, КАКАО (2,5%), ЕМУЛГАТОР (МОНО И ДИГЛЕЦИРИДИ), РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ (ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА), ПРИРОДНА АРОМА НА ВАНИЛА.
ОЗНАЧЕНО НА АМБАЛАЖАТА
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
ШИТОГЛУ ГИДА ИНШ. ИТХ. САН. ВЕ ТИЏ. ЛТД. ШТИ./МАЛТИЈА, ТУРЦИЈА
РАМСТОРЕ МАКЕДОНИЈА ДОО

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*