.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИЛКА ЧОКОМИНИС 150 ГР

SKU: 07020506
Достапност: На залиха
62 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Кекси со млечно полнење (16%),делумно прелиено со млечно чоколадо со алпско млеко (23%)
Пченично брашно,млечно чоколадо 23%(шеќер,какао путер,какао маса,полномасно млеко во прав,сурутка во прав(од млеко),млечна маст,емулгатори(соја лецитин,Е476),ароми),шеќер,раститени масла(палмина,масло од репка),полномасно млеко во прав(1,7%),сурутка во прав (од млеко),глукозен сируп,лактоза(од млеко),сол,средства за нараснување на тесто (амониум хидригенкарбонат,натриум хидргенкарбонат),емулгатор (соја лецитин),ароми,лимонска киселина.Млечното чоколадо содржи најмалку 30% суви материи од какао делови. Може да содржи траги на јајца и друго јаткасто овошје.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место.
Монделез - Чешка
Нелт Ст Дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*