.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕРЦИ ЧОКОЛАДО МАРЦИПАН 100ГР

SKU: 07042432
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =109ДЕН

139 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Мерци - темна чоколадо исполнето со марципан
Шеќер,какао маса,мелени бадеми (13,9%),какао путер,млечни масти,фруктоза,глукозен сируп,сахароза,декстроза,емулгатор:лецитин (соја)(Е322),природна арома,ванила екстракт.Темната чоколадна маса содржи какао делови минимум 50%.Може да сдодржи делови од лешници,кикирики и друго јаткасто овошје.
Означен на амбалажата
Д се чува на суво и ладно место
Аугуст Сторк КГ Валдстр - Германија
Трејдек Дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*