.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕРСИ ЦРНО И БЕЛО 240 ГР

SKU: 07090264
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =103.75ДЕН

319 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Чоколадна бонбоњера
Состав:Шеќер,какао маса,какао путер,полномасно млеко во прав,растителни масти(палмино и шии),бадеми(5,2%),павлака во прав,путер,обезмастено млеко во прав,лактоза,сурутка,оризово брашно,пченично брашно,емулгатор,лецитин(соја)(Е322),матеница во прав,какао со намалени масти,пченични протеини,ароми,сол,пченичен слад,квасец,амониум хидроген карбонат(Е503и),натриум хидроген карбонат (Е500ии),калиум карбонат(Е501).
Рок на употреба:Означен на амблажата
Начин на чување:да се чува на ладно место
Производител:Аугуст Сторк КГ Валдстр.27,13403 Берлин Германија
Увозник/Дистрибутер:Трејдек Дооел Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*