.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕДЕЛА ШТРУДЛА ВИШНА 240 ГР

SKU: 07110553
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =28.75ДЕН

92 ден
Овој производ има минимално количество од 1

КОЛАЧ СО ОВОШНО ПОЛНЕЊЕ
ОВОШЈЕ ПОЛНЕЊЕ ОД ВИШНА (33%)(ОВОШНО ПИРЕ :ЈАБОЛКА,ВИШНА 3% ; ШЕКЕР,ГЛИКОЗЕН СИРУП,РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ: ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА;КОНЗЕРВАНС:КАЛИУМ СОРБАТ),ПЧЕНИЧНО БРАШНО(ГЛУТЕН),ШЕЌЕР,ВОДА(10%),МАРГАРИН [ДЕЛУМНО ХИДРОГЕНИЗИРАНО РАСТИТЕЛНО МАСЛО (СОЈА),МЕШАВИНА НА РАСТИТЕЛНИ МАСЛА (ПАЛМА,СОНЧОГЛЕД,МАСЛО ОД ПАЛМИНИ СЕМКИ),ВОДА,ЕМУЛГАТОРИ : Е 471,СОЈА ЛЕЦИТИН;КОНЗЕРВАНСИ: СОРБИНСКА КИСЕЛИНА ; РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ: ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА; АРОМА,БОЈА : E 160А],ЈАЈЦА, ЕКСТРАКТ ЈАЧМЕНОВ СЛАД (ГЛУТЕН), СУРУТКА ВО ПРАВ (МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ),ХУМЕКТАНТ: Е 420(II); ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, СОЛ,СРЕДСТВО ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА ТЕСТО: E 500(II), E503(II); ЕМУЛГАТОР: СОЈА ЛЕЦИТИН; АРОМА.МОЖЕ ДА СОДРЖИ ЛЕШНИК.
300 ДЕНА
ДА СЕ ЧУВА НА СУВО ,ТЕМНО И ЛАДНО МЕСТО
АД"МЕДЕЛА"
НИМЕКС ДОО СКОПЈЕ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*