.
Menu Close

МАРТИНИ ВЕРМУТ ФИЕРО 14.9% 1Л

SKU: 02700442
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =84.9ДЕН

849 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Направен со 100% природна боја и вкус, „мартини фијеро“ е освежителен пијалок со низок АБВ со вкус на рачно исечени слатки шпански портокали од Мурсија, Шпанија. Секоја кора од портокал рачно се сече на долги ленти и се шири на ленени нишки што се сушат природно под шпанското сонце. Овој занаетчиски метод е макотрпен и произведува мали количини, но ни овозможува да ги задржиме својствата на повеќето есенцијални масла содржани во лушпата.
Состав: " вино (содржи сулфити), шеќер, неутрален алкохол, џус од портокал (4,3%) од концентрат, екстракт од природни ароми, бои: концентрат од овошје и зеленчук, природни ароми, конзерванс: Е224 (содржи сулфити"), шеќер, неутрален алкохол, 
Рок на употреба:неограничен
Начин на чување: Да се чува на суво место, заштитено од директна сончева светлина
Производител: "Martini & Rossi S.p.A -Torino, Italy"
Увозник/Дистрибутер:"Пивара Скопје, А.Д., ул. 808 бр.12, Скопје"

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*