.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЛИВАДА КРАВЈИ КАШКАВАЛ 45%ММ КГ

SKU: 10100459
Достапност: На залиха
465 ден

 ЛИВАДА-полу тврдо,масно сирење
Пастеризирано млеко,ренет,стартерна култура,сол,лизозим(ензим од јајцe). Хранливи вредности на 100гр содржи просечно: Енергија 1298 kJ/312kcal, масти 24,0г, од кои заситени масни киселини 16,0 г,протеини 23,0г, јаглехидрат<1 г, од кои шеќер <1 г, сол 2 г
164дена
од +2⁰C до +8⁰C
ПОМУРСКЕ МЛЕКАРНЕ,Колодворска Улица 10,9240 Лјутомер,Словенија
Алма-М Дооел, Качанички Пат 65 А, 1000 Скопје,Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*