.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close
30 Поени

КОЛГЕЈТ ДЕТСКА ПАСТА ЗА ЗАБИ 50 МЛ. 3+

SKU: 34040256
Достапност: На залиха
112 ден 99 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Пастата за заби е специјално направена за потребите на деца до 5 години и нуди клинички докажана заштита од кариес. Со пониска дневна доза на флуор и нежен вкус на нане, идеално е балансиран за мали деца со млечни заби.Препорачана доза колку зрно грашок под надзор на возрасен, за да се спречи голтање на пастата.
Sorbitol, Aqua, Hydrated silica,Xylitol, PEG-12,Cellulose Gum, Benzyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Fluoride, Aroma, Содржи NaF 1000ppmF
2 год. од датумот на производство
Да се чува подалеку од дирекна сончева светлина
Колгејт-Палмоив
АВТ Интернатионал

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*