.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КЕНТ САЛЕП 250 ГР

SKU: 03300007
Достапност: На залиха
75 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Напиток во прав со вкус на сахлеп со млеко
Шеќер,обезмастено млеко во прав (10%),пченкарен скроб,малтодектсин,сурутка во прав, ароми (салеп, млеко, цимет, ванила) сушен гликозен сируп, емулгатор (естри на оцетна киселина на моно и диглицериди на масни киселини, згуснувач (гуар гума), натриум казеинат, цимет, салеп (0,1%) Содржи обојувач (бета каротен), целосно хидрогенизирано растително масло (палма), млечни производи. Може да содржи есенцијални количини на глутен, производи од соја, целер, јајца и бадеми
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Сојјигит Гроуп - Турција
Океан Ком Трејд

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*