.
Menu Close

КВАТРО СЛАДОЛЕД Ф'СТАК 930Г

SKU: 11400436
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =22.47ДЕН

%28
289 ден
209 ден
10.06.2024 - 16.06.2024
Овој производ има минимално количество од 1

СЛАДОЛЕД ОД ЛЕШНИЦИ И СЛАДОЛЕД ОД ФСТАЦИ ПРЕЛИЕНИ СО ПРЕЛИВ СО ВКУС НА ЧОКОЛАДО И ЛЕШНИЦИ, СЛАДОЛЕД СО ВКУС НА ВАНИЛА И СЛАДОЛЕД СО ВКУС НА КЕКС ПРЕЛИЕНИ СО ПРЕЛИВ СО ВКУС НА ЧОКОЛАДО, НАРОСЕНИ СО ДВОБОЈНИ ПАРЧЕНЦА ОД ЧОКОЛАДО.
ВОДА, ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, ШЕКЕР, КОКОСОВО МАСЛО, ПРЕЛИВ СО ВКУС НА ЧОКОЛАДО И ЛЕШНИЦИ 5,2% (ШЕЌЕР, РАСТИТЕЛНО МАСЛО ((СОНЧОГЛЕДОВО, СЕМЕ ОД РЕПКА, КОКОСОВО), КАКАО СО РЕДУЦИРАН НА МАСТИ, ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, ПАСТА ОД ЛЕШНИЦИ 7%, ЕМУЛГАТОРИ (АМОНИУМ-ФОСФАТИДИ)), ПРЕЛИВ СО ВКУС НА ЧОКОЛАДО 5,2% (ВОДА, ГЛИКОЗЕН СИРУП, ШЕЌЕР, МОДИФИКУВАН СКРОБ, КАКАО СО РЕДУЦИРАН НА МАСТИ, АРОМА, СОЛ), ГЛИКОЗЕН СИРУП, ДЕКСТРОЗА, ДВОБОЈНИ ПАРЧЕНЦА ОД ЧОКОЛАДО 0,8% (ПОЛНОМАСНО МЛЕКО ВО ПРАВ), ПАСТА ОД ЛЕШНИЦИ 0,7%, ПАСТА ОД ФСТАЦИ 0,6% (БАДЕМИ, ФСТАЦИ 5%) ЕМУЛГАТОРИ (МОНО-И ДИГЛИЦЕРИДИ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ) СТАБИЛИЗАТОРИ (ГУМА ОД СЕМКИ НА РОГАЧ, ГУАР ГУМА), АРОМИ, БОИ (Е141(II), E150D,E160A). ПРОИЗВОДОТ СОДРЖИ ПРОИЗВОДИ ОД МЛЕКО, ЈАТКАСТО ОВОШЈЕ. ПРОИЗВОДОТ МОЖЕ ДА СОДРЖИ ПЧЕНИЦА (ГЛУТЕН), ПРОИЗВОДИ ОД ЈАЈЦА, КИКИРИТКИ, ПРОИЗВОДИ ОД СОЈА.
18 МЕСЕЦИ
-18
ФРИКОМ ДОО БЕЛГРАД
ФРИКОМ БЕОГРАД ДООЕЛ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*