.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КАНДИТ РУМ ПЛОЧКИ 45 ГР

SKU: 07040961
Достапност: На залиха
17 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

МК - КАНДИТ РУМ ПЛОЧКИ 45гр
МК - КАНДИТ РУМ ПЛОЧКИ 45 гр - ФОНДАН ПРЕЛИЕН СО МЛЕЧНО ЧОКОЛАДО (25%). Состојки: шеќер, млечно чоколадо 25% (шеќер, какао маса, полномасно млеко во прав, какао путер, растителни масла (палмина, шеа), емулгатори: соја целитин и Е476), гликозен сируп, какао маса, растителни масти, арома. Млечното чоколадо содржи какао делови минимум 35.5%, сува материја од млеко минимум 15.5%. Млечното чоколадо содржи растителни масла и какао путер. Може да содржи траги од лешник, бадем, кикирики, белки од јајце и глутен.
10 месеци
Да се чува на суво, ладно и темно место
Произведува: КАНДИТ д.о.о., Ул. Вуковарска цеста бр. 239, 31000 Осијек, Хрватска
Увозник и Дистрибутер за Р. Северна Македонија: ВСР Дистрибуција и Логистика, Скопје. Ул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 57/1-6, Скопје, Р.Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*