.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КАВИС МИНИ МАФИНИ СО ЈАГОДА 200 ГР

SKU: 07112201
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =26ДЕН

69 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Мини Мафини со јагода крем.
Колач 84%: пченично брашно,шеќер,растителни масти(маслодајна репка),маса јајца,вода,хидратанти(глицерол,сорбитол сируп),ароми,квасец(дифосфат,сода бикарбона)средство за чување:калиум сорбат,сол,регулатор на киселоста:лимонова киселина , фил од кајсија16%: шеќер,јаболкова пулпа(41%),кајсија концентрат(0,77%),гликоза-фруктоза сируп(од пченица),регулатор на киселоста (Е330),целулоза,боја (Е100),арома ,квасец,желатинирање(Е440,Е466),конзерванс(Е202)растително масло(маслодајна репка).Производот содржи : глутен, јајца.Може да има траги од кикиритки и лешници.
240 дена
Да се чува на суво и темно место
P.P.H. KOVIS Sp.z.o.o.
Нимекс ДОО Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*