.
Menu Close

ИНДОМИ НУДЛИ ТЕСТЕНИНИ ПИЛЕШКO 5X70Г

SKU: 05030843
banner
Достапност: На залиха

1 ПАРЧЕ =11.8ДЕН

%38
95 ден
59 ден
08.07.2024 - 14.07.2024
Овој производ има минимално количество од 1

НУДЛИ ТЕСТЕНИНИ
ТЕСТЕНИНИ (68.0ГХ5): ПЧЕНИЧНО БРАШНО (7%), РАФИНИРАНО РАСТИТЕЛНО МАСЛО-ПАЛМОВО (СОДРЖИ АНТИОКСИДАНТ:ТЕРЦИЈАРЕН БУТИЛ ХИДРОХИНОН), СОЛ, КИСЛОРОД РЕГУЛАТОР (КАЛИУМ КАРБОНАТ, НАТРИУМ КАРБОНАТ, ПОЛИФОСФАТИ), СГУСНУВАЧ (ГУАРГУМ) ВИТАМИН Б2 (РИБОФЛАВИН). ЗАЧИНСКИ ПРАВ (3.7ГХ5): СОЛ, ШЕЌЕР, ПОЈАЧУВАЧ НА ВКУСОТ(МОНО НАТРИЕВ ГЛУТАМАТ) ВЕШТАЧКИ ПИЛЕШКИ ВКУС ВО ПРАВ, КВАСЕЦ ЕКСРАТ, КРОМИД ВО ПРАВ, ЛУК ВО ПРАВ, ЃУМБИР ВО ПРАВ, БИБЕР ВО ПРАВ. ЗАЧИНСКО МАСЛО(3.0ГХ5): РАФИНИРАНО РАСТИТЕЛНО МАСЛО (СОДРЖИ ТЕРЦИЈАРЕН БУТИЛ ХИДРОХИНОН, ЛУК. ЧИЛИ ВО ПРАВ (0.3ГХ5). АЛЕРГЕН: ПЧЕНИЦА ПРОТЕИН(ГЛИТЕН).
365
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
ИНДО АДРИАТИК СРБИЈА
KOLID FOODS

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*