.
Menu Close

ЕТИ ПЕТИТ БЕУРРЕ 800ГР

SKU: 07020880
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =16.88ДЕН

169 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:БИСКВИТИ
Состав:ПЧЕНИЧНО БРАШНО (СОДРЖИ ГЛУТЕН), ШЕЌЕР, РАСТИТЕЛНА МАСТ (ПАЛМА, СОНЧОГЛЕД, ПАМУК,КАНОЛА), ГЛУКОЗО-ФРУКТОЗЕН СИРУП, АГЕНСИ ЗА НАРАСНУВАЊЕ (АМОНИУМ ХИДРОГЕН КАРБОНАТ, НАТРИУМ ХИДРОГЕН КАРБОНАТ), ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, СОЛ, ПУТЕР, АРОМАТСКИ МАТЕРИИ, ЕМУЛГАТОР (ЛЕЦИТИН ОД СОНЧОГЛЕД), МАТЕРИЈА ЗА ОБРАБОТКА ЗА БРАШНО (НАТРИУМ МЕТАБИСУЛФИД). МОЖЕ ДА СОДРЖИ ТРАГИ ОД ЦЕЛЕР И ЈАЈЦА.
Рок на употреба:12 МЕСЕЦИ
Начин на чување:ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
Производител:ETI EUROPEAN FOOD INDUSTRIES
Увозник/Дистрибутер:ИМПЕРИЈАЛ ТАБАКО АД ВАЛАНДОВО

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*