.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ДОРИНА МЛЕЧНА ЧОКОЛАДА БЕЗ ШЕЌЕР 80 ГР

SKU: 07042039
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =108.75ДЕН

87 ден
Овој производ има минимално количество од 1

МЛЕЧНО ЧОКОЛАДО СО СТЕВИЈА
ЗАСЛАДУВАЧ МАЛТИТОЛ, КАКАОВ ПУТЕР, ПОЛНОМАСНО МЛЕКО ВО ПРАВ, КАКАОВА МАСА, ИНУЛИН*, ЕМУЛГАТОР СОЈА ЛЕЦИТИН, ПРИРОДНИ АРОМА, ЗАСЛАДУВАЧ СТЕВИОЛ ГЛИКОЗИДИ.МОЖE ДA СОДРЖИ ЛЕШНИЦИ, БАДЕМИ, ГЛУТЕН, КИКИРИКИ. МЛЕЧНОТО ЧОКОЛАДО СОДРЖИ: МИН. 32% КАКАОВИ ДЕЛОВИ, МИН. 22% СУВИ МАТЕРИИ ОД МЛЕКО. ПРЕКУМЕРНАТА УПОТРЕБА МОЖЕ ДА ИМА ЛАКСАТИВНИ ПОСЛЕДИЦИ. *ПРОИЗВОДОТ СОДРЖИ BENEO®- ПРИРОДНИ ВЛАКНА ОД ЦИКОРИЈА КОРЕН. ВИСОКА СОДРЖИНА НА ВЛАКНА. ПРОИЗВОДОТ СО НАМАЛЕНА ЕНЕРГЕРСКА ВРЕДНОСТ (ВРЗ ОСНОВА НА ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ). ЗАСЛАДУВАЧ МАЛТИТОЛ, КАКАОВ ПУТЕР, ПОЛНОМАСНО МЛЕКО ВО ПРАВ, КАКАОВА МАСА, ИНУЛИН*, ЕМУЛГАТОР СОЈА ЛЕЦИТИН, ПРИРОДНИ АРОМА, ЗАСЛАДУВАЧ СТЕВИОЛ ГЛИКОЗИДИ.МОЖE ДA СОДРЖИ ЛЕШНИЦИ, БАДЕМИ, ГЛУТЕН, КИКИРИКИ. МЛЕЧНОТО ЧОКОЛАДО СОДРЖИ: МИН. 32% КАКАОВИ ДЕЛОВИ, МИН. 22% СУВИ МАТЕРИИ ОД МЛЕКО. ПРЕКУМЕРНАТА УПОТРЕБА МОЖЕ ДА ИМА ЛАКСАТИВНИ ПОСЛЕДИЦИ. *ПРОИЗВОДОТ СОДРЖИ BENEO®- ПРИРОДНИ ВЛАКНА ОД ЦИКОРИЈА КОРЕН. ВИСОКА СОДРЖИНА НА ВЛАКНА. ПРОИЗВОДОТ СО НАМАЛЕНА ЕНЕРГЕРСКА ВРЕДНОСТ (ВРЗ ОСНОВА НА ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ).
360 ДЕНА
АМБИЕНТАЛНА ТЕМПЕРАТУРА
КРАШ Д.Д. , ЗАГРЕБ, ХРВАТСКА
КРАШ КОМЕРЦ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*