.
Menu Close

ДОЛЧЕЛА ПРАШАК ЗА ПЕЦИВО 12 ГР 5+1 ГРАТИС

SKU: 06070135
banner
Достапност: На залиха

1 ПАРЧЕ =29ДЕН

%17
35 ден
29 ден
07.06.2024 - 18.06.2024
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:ПРАШОК ЗА ПЕЦИВО
Состав:СРЕДСТВА ЗА НАРАСНУВАЊЕ (ДИНАТРИУМ ДИФОСФАТ, НАТРИУМ ХИДРОГЕНКАРБОНАТ), ПЧЕНКАРЕН СКРОБ.
Рок на употреба:ОЗНАЧЕН НА АМБАЛАЖА
Начин на чување:ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
Производител:ПОДРАВКА Д.Д., А. СТАРЧЕВИЌ 32, 48000 КОПРИВНИЦА, ХРВАТСКА. ЗEМЈА НА ПОТЕКЛО: ХРВАТСКА
Увозник/Дистрибутер:ДИСТРИБУТЕР ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: ПОДРАВКА ДООЕЛ, МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА ЗОНА ЌОЈЛИЈА, УЛИЦА 9, БР.4, 1043 ПЕТРОВЕЦ, Р. СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*