.
Menu Close

ВИТАЛИА КОЛАЧЕ ПРОБ. ЦРВЕНО ОВОШЈЕ ЧИА 55 ГР

SKU: 07010258
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =76.36ДЕН

42 ден
Овој производ има минимално количество од 1


Опис на производ:Пробиотско колаче со прелив од бел крем, црвено овошје и чиа
Состав: Овесни снегулки 50%, прелив од бел крем 15% (засладувач:малтитол, обрано млеко во прав, палмино масло, емулгатор: соја лецитин, арома), олигофруктозен сируп, палмино масло, масло од канола, омекнувач: глицерол, сорбитол, сушено црвено овошје 2,5% (брусница, малина, јагода) растителни влакна, чиа семе 2%, јаболков сок, пробиотски микс, емулгатор: соја лецитин, арома, готварска сол, регулатор на киселост: лимонска киселина, сок од цвекло. Содржи глутен, лешник, млеко и соја. Може да содржи траги од сусам, останато јаткасто овошје и кикирики. 
Рок на употреба:Означено на амбалажата
Начин на чување:Да се чува добро затворено на ладно и суво место на температура од 15-20 степени целзиусови
Производител:Виталиа Никола ДОО
Увозник/Дистрибутер:Нелт СТ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*