.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИТАЛИА БАР ПРОТЕИН КИКИРИКИ БЕЛО ЧОКОЛАДО 30 ГР

SKU: 07030225
Достапност: На залиха
32 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Протеинска плочка со путер од кикирики и прелив од бело чоколадо.Со засладувач.Содржи 35% протеини.
Соја екструдат,бело чоколадо со стевиа 25% (засладувачи:изомалт и стевиол гликозид,какао путер,млеко обарено во прав,емулгатор Е476,арома),соја снегулки,олигофруктозен сируп,јачменов слад,путер од кикирики 8%,канола масло, млеко обарео во прав,омекнувач:глицерол,сорбитол,готварска сол,боја карамел,ароа.Алергени:содржи соја,глутен,кикирики и млеко.Може да содржи траги од сусам и јаткасти плодови.Ќоколадото содржи мин.30% суви матеии на млеко.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Виталиа
Нелт Ст Дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*