.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИНЧИНИ ШТРУДЛА СМОКВА 240Г

SKU: 07111813
Достапност: На залиха
54 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Бисквит со овошно полнење
Тесто 70%: пченично брашно, растителен маргарин (делумно хидро-генизирани растителни масти 80% (палма,соноглед,репка),вода,сол,емулгатор (моно и диглицериди на масни киселини),регулатор на киселоста (лимонска киселина),арома:путер;конзерванс (калиум сорбат)),шеќер во прав,обрано млеко во прав,гликозен сируп,јајца во прав,средство за нараснување (сода бикарбона),емулгатор (соја лецитин),арома:ванила. Џем од смоква:30%:шеќер,овошје 35% (смоква 20%,јаболко 15%),гликозен сируп,згуснувач:пектин;регулатор на киселоста (лимонска киселина),арома:смоква.Може да содржи траги од сусам.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место.
Макпрогрес
Макпрогрес

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*