.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИНЧИНИ ШТРУДЛА ВИШНА 240Г

SKU: 07111815
Достапност: На залиха
54 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Бисквит со овошно полнење
Тесто 70%:пченично брашно, растителен маргарин делумно хидрогенизарани растителни масти 80% (палма,сончоглед,репка),вода,сол,емулгатор (моно и диглицериди на масни киселини),регулатор на киселоста (лимонска киселина), арома: путер; конзерванс (калиум сорбат)),шеќер во прав,обрано млеко во прав, гликозен сируп, јајца во прав, средства за нараснување (сода бикарбона), емулгатор (соја лецитин), арома:ванила. Џем од вишна 30%: шеќер, овошје 35% (вишна 20%, јаболко 15%),гликозен сируп,згуснувач:пектин;регулатор на киселост (лимонска киселина),арома:вишна.Може да содржи траги од сусам.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место.
Макпрогрес
Макпрогрес

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*