.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВЕЛНЕС ИНТЕГРАЛЕН КЕКС ЈОГУРТ И ЦРВЕНО ОВОШЈЕ 160Г

SKU: 05050478
Достапност: На залиха
62 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Интегрален кекс со додадени витамини и јогуртен прелив
Интегрално пченично брашно 35%,јогуртен прелив 21% (шеќер,целосно и делумно хидрогенизирана ррастителна маст (палма), сурутка во прав,јогурт во прав 2%,киселина:лимонска киселина, емулгатор соја лецитин,арома),овесни снегулки 14%,растителна маст (палма),шеќер,глукозен сируп,средство за нараснување (амониумхидрогенкарбонат,натриум хидрогенкарбонат),црвено овошје во пра 0,4% (јагода,малина,боровинки),екстракт од јалменов слад,сол,арома,киселина:лимонска киселина,витамини ((тиамин (тиамин мононитрат),ниацин (никотинамид),витамин Б6(пиридоксин хидрохлорид)).Може да содржи лешник.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Концерн Бамби А.Д. Србија
Кола Дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*