.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВАРИАГАТО КВАТРО КЛАСИК 900 МЛ.

SKU: 11401012
Достапност: На залиха
169 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Сладолед со вкус на чоколадо збогатен со прелив какао крем, сладолед со вкус на ванила, збогатен со прелив со вкус на јагода и сладолед со вкус на крема пастичера, збогатен со прелив со вкус на малина, декориран со парчиња од темно и бело чоколадо.
Состав: Вода,  прелив какао крем (13%) [вода шеќер, кокосово масло, какао со намалена содржина на масти (5%), обезмастено млеко во прав, гликозен сируп, паста лешник (2%) (лешници, растителна маст 0.6% (палмина)), темно чоколадо (1%) (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатор (соја лецитин), природен екстракт од ванила), стабилизатор (локуст беан гум), арома], шеќер, кокосово масло, прелив со вкус на малини (6.5%) [шеќер, малини (28%), гликозен сируп, вода, згузнувач (пектин), регулатор на кисeлоста (лимонска киселина)], прелив со вкус на јагоди (6.5%) [шеќер, јагоди (27%), гликозен сируп, вода, згуснувач (пектин), регулатор на киселоста (лимонска киселина), сок од концентрат од црвено цвекло, сок од концентрати од морков, арома], обезмастено млеко во прав, декстроза, гликозен сируп, сурутка во прав, бели чоколадни парчиња (1%) [шеќер, лактоза, какао путер, анхидрирана млечна маст, модифициран скроб, емулгатор (соја лецитин), природна арома], црни чоколадни парчиња (1%) [шеќер, делумно хидрогенизирана растителна маст (палмина, кокосова), какао со намалена содржина на масти, емулгатор (соја лецитин), природнa арома], какао во прав со намалена содржина на масти (0.6%), полномасно какао во прав (0.6%), емулгатор  (моно и диглицериди на масни киселини), стабилизатори (гуар гум, карбоксиметилцелулоза, карагенан), арома, боја (амониум карамел, анато).
24 месеци
-18 °C
Цермат ДОО Битола
Цермат ДОО Битола

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*