.
Menu Close

ВАН ПУР ПИЈАЛОК ОД СЛАД ЛИМ 0.5Л

SKU: 08030347
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =9.8ДЕН

49 ден
Овој производ има минимално количество од 1

MK:VAN PUR Malt Drink Classic.Безалкохолен газиран пијалак од слад.Алкохол 0,0%.Нето количина 0,5л

Состојки:вода ,шеќер,јачменов слад,јаглерод диоксид,боја-природна боја,прегорен шеќер,хмељ

 

Нутритивни вредности на 100мл

Енергија 238КЈ/57kcal

Mасти     0 гр

Од кои незаситени 0 гр

Јагленихидрати    14гр

Од кои шеќери   13гр

Протеини <0.5гр

Сол 0,01 гр

 

Употребливо до:датумот означен на амбалажата.Да се чува на ладно место. ЛОТ број:означен на дното на амбалажата.Произведува и полни:Van Pur S.A Rakszawa 334,37-111 Rakszawa ,Polska.Произведено во Полска.Земја на потекло Полска.Увезено од Унгарија.Увозник за МК:РАМСТОРЕ МАКЕДОНИЈА ДОО,бул .Кирил и Методиј бр.13 Скопје.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*