.
Menu Close

БЕЈК РОЛС КРЕКЕРИ ПИЦА 80 Г

SKU: 05080014
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =43.75ДЕН

35 ден
Овој производ има минимално количество од 1

КРЦКАВИ ЛЕБНИ КРЕКЕРИ СО ВКУС НА ПИЦА
ПЧЕНИЧНО БРАШНО, ПАЛМИНО МАСЛО, АРОМА НА ПИЦА 4% (СУШЕН ДОМАТ, ПРИРОДНА АРОМА, ДЕКСТРОЗА, СУШЕН КРОМИД, ЛАКЗОЗА (МЛЕКО), СУШЕНИ БИЛКИ, ОРИГАНО, СИР ВО ПРАВ (МЛЕКО), РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛИНА (ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА), КАЈАНЕН ПИПЕР, МАСЛО ОД РЕПКА, БОЈА (ЕКТРАТ ОД ПИПЕРКА), ДИМЕНА АРОМА), СОЛ, ШЕЌЕР, КВАСЕЦ, БРАШНО ОД ГРАВ, ЕМУЛГАТОР (НАТРИУМ СТЕАРОИЛ -2 ЛАКТИЛАТ) АГЕНС ЗА ОБРАБОТКА НА БРАШНО (АСКОРБИНСКА КИСЕЛИНА), ПЧЕНИЧЕН СКРОБ. ПРОИЗВЕДЕНО ВО ОБЈЕКТ КАДЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО СУРОВИНИ: ЈАЈЦА, КИКИРИТКИ, ЛЕШНИЦИ, БАДЕМИ, ФСТАЦИ, ОРЕВИ, СУСАМ, ЦЕЛЕР.
240
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
ЧИПИТА БУГАРИЈА
KOLID FOODS

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*