.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close
8 Поени

БАЛАНС + ОБРОК ЛЕШНИК И ЖИТАРИЦИ 330Г

SKU: 12600367
Достапност: На залиха
49 ден 44 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Пробиотски ферментиран млечен напиток      

Пастеризирано млеко со 1% млечна маст, овошна преработка 18% (шеќер 44%, мелен лешник 5%,`рж 2%, јачменови снегулки 2%, овесни снегулки 2%, пченични трици 2%, модифициран пченкарен скроб, згуснувач пектин, антиоксиданс: лимонска киселина, арома), олигофруктоза 1,5%, пробиотски култури: Lactobacillus acidophilus LA5 и Bifidobacterium bifidum BB-12, термофилна култура Streptococcus thermophilus.          

35 дена              

На температура од 0 до 8°С     

АД ИМЛЕК        

Млекара АД Битола, ул. Ѓурчин Наумов Пљакот бр.1, Битола 7000, Република Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*