.
Menu Close

БАЛАНС ПЛУС ПРОБИОТСКИ ЈОГУРТ 1КГ

SKU: 12700078
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =6.9ДЕН

%10
77 ден
69 ден
08.07.2024 - 14.07.2024
Овој производ има минимално количество од 1

ФЕРМЕНТИРАН МЛЕЧЕН ПРОИЗВОД СО ПРОБИОТСКИ КУЛТУРИ И ПРЕБИОТИК
ПАСТЕРИЗИРАНО, СТАНДАРДИЗИРАНО МЛЕКО СО 1% МЛЕЧНА МАСТ, ОЛИГОФРУКТОЗА 1,5%, МЛЕЧЕН ПРОТЕИН 3,4%, ПРОБИОТСКИ КУЛТУРИ LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS LA-5, BIFIDOBACTERIUM BIFIDUM BB-12 (>10⁶/G), ТЕРМОФИЛНА КУЛТУРА STREPTOCOCCUS THERMOPHILUS.
ОЗНАЧЕН НА ПАКУВАЊЕТО.
НА ТЕМПЕРАТУРА ОД 0ОC ДО +8ОC.
МЛЕКАРА АД БИТОЛА, ЃУРЧИН НАУМОВ - ПЉАКОТ БР. 1, 7000 БИТОЛА, РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА.
МЛЕКАРА АД БИТОЛА, ЃУРЧИН НАУМОВ - ПЉАКОТ БР. 1, 7000 БИТОЛА, РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*